modellen, mode, mannen mode, trends. adversus.nl
  Facebook   Delicious Adversus in jouw bookmarks? Klik hier
fitnessZo train je je buikspieren Zo train je je buikspieren... Kapsels: lang haar Grote veranderingen voor de haartrends... Zwembroek heren zomer 2010 Badmode en... Lang haar voor de heren Uniseks kapsels 2010: hetzelfde kapsel... Kapsels man zomer 2010 De haartrends voor voorjaar en zomer...
Home Beauty Fashion Modellen Fitness Auto's Relatie Horoscoop Lifestyle Gadgets Over ons
 
Wintersport en skivakanties
Wintersport in Oostenrijk en Frankrijk met Sunweb
Trendy & low budget wintersportvakanties voor winter 2009-2010
Bekende en sneeuwzekere wintersportbestemmingen
Wintersportvakanties: in je eigen tempo genieten van de sneeuw
Wintersport tips
Skiën leren in Nederland
Met de auto op wintersport
Wintersportervaringen vanaf de piste
Meer wintersportpret na een gedegen pre ski training
Mooi op de ski's
Winterkou: beautytips voor hem
sitemap | adversus.nl
auto's kapsels
afslanken adverzusjes
topmodellen mode man
beauty man fitness
makeup recepten
verleiden modellen

Home | wintersport | Meer wintersportpret na een gedegen pre ski training

Meer wintersportpret na een gedegen pre ski training Hoe en waarom is een gedegen pre-ski training belangrijk? En hoe ziet de lichamelijke voorbereiding op de wintersportvakantie eruit?

De overstap van een achturige werkdag achter je bureau naar een hele dag op de lange latten is groot. En die paar uurtjes per week in de sportschool zullen er - laten we eerlijk zijn - echt niet voor zorgen dat je in perfecte sneeuwconditie op wintersport gaat. Als je erover nadenkt, dan is het belang van een gedegen voorbereiding op de sneeuwvakantie direct duidelijk. Maar hoe ziet deze lichamelijke voorbereiding op de skivakantie eruit? We vroegen het Marc Peters van FitforSnow.

Waarom is het aan te raden om pre-ski oefeningen/trainingen te doen?

De meeste mensen zijn niet gewend ineens de hele dag aan sport te doen, hetgeen bij wintersport meestal gebeurt. Bovendien gebeurt dat ook nog op grote hoogte en in de kou, waarvoor men nog niet is geacclimatiseerd.

Plaats op:    Facebook   Delicious

De sport die wordt gedaan is er een met 'n bepaald risico: de voet zit vast, het wordt steeds drukker, piste soms smal/sneeuwkwaliteit variabel/stenen, nieuwe techniek waarbij hogere snelheden worde gehaald (ook bij minder goede skiërs).

Je geeft veel geld uit voor zo'n vakantie. Dan wil je er ook optimaal van genieten. Enerzijds door de dag volledig en zonder spierpijn uit te kunnen zingen. Anderzijds worden de technieken beter uitgevoerd en ga je sneller vooruit, doordat er een betere coördinatie en spierconditie is. Daardoor geniet je meer.

Tijdens de pré-skitrainingen krijg je van de ervaren docent waardevolle tips over materiaal, reizen en bestemmingen. Het is gezellig met geestverwanten op te trekken en ervaringen uit te wisselen.

Hoeveel weken (dagen) voor je vertrek naar de wintersport moet je met een pre-ski training beginnen? Hoeveel trainingen heb je ongeveer nodig? Wanneer je half februari gaat skiën, is het optimaal om begin oktober te beginnen. Dat betekent dus zo'n 16 weken of 4 maanden. Het beste is om 2 keer per week (1x binnen en 1x buiten) te trainen. Anderzijds is het ook zo, dat alle beetjes helpen, beter iets dan niets. Begin daarom zo vroeg mogelijk, minstens 1x per week. Krijg je tegen Kerst nog de kriebels om met Crocus te gaan skiën, begin dan meteen. Er zijn overal "flits"-trainingen of kortere cursussen.

Welk deel van het lichaam (welke spieren) verdient (verdienen) de meeste aandacht tijdens pre-ski oefeningen? Allereerst in de opbouw: de algemene conditie van hart en bloedcirculatie en van de ademhaling. Dat gebeurt door grote spiergroepen aan te spreken, waardoor het hele lichaan aan de slag moet. Langzamerhand worden de specifieke spiergroepen getraind die voor skiën nodig zijn: Het rompcorset: buik- en rugspieren, de spieren die heupen en benen strekken, zoals dij- en bilspieren. Armstrekkers en schouderspieren voor langlaufers, maar ook voor alpine skiërs om bij valpartijen tegen een stootje te kunnen. De conditie van het kniegewricht is essentieel. Door training wordt de belastbaarheid van de meniscus vergroot. Bij de nieuwe techniek (carven) moet ook het heupgewricht voldoende mobiel zijn.

Hoe ziet een pre-ski training eruit? Wat voor oefeningen worden er gedaan? En waar wordt getraind? Binnen of buiten? Er is zowel indoor- als buitentraining. Indoor is in een sportzaal die voorzien is van allerlei materialen en toestellen. (Een kale zaal in een fitnessclub zou hiervoor te beperkt zijn.) Er wordt bijna altijd gebruik gemaakt van muziek ter ondersteuning. Behalve uithoudingsvermogen, spierkracht en lenigheid wordt veel getraind op coördinatie. Dat is ontzettend belangrijk voor een technisch moeilijke sport als skiën. Er wordt dan gewerkt met zogenaamde imitatie-oefeningen, waarbij de skibewegingen worden nagebootst. Dit kan heel werkelijkheidsgetrouw, zodat men het idee heeft "echt" aan het skiën te zijn.

Bij buitentraining wordt geprofiteerd van de vele hellingen die 't Gooi rijk is, zodat daar echte afdalingen gemaakt kunnen worden.

Is het aan te raden om zelf, naast de trainingen, ook thuis oefeningen te doen? Enkele oefeningen kunnen best thuis worden gedaan, als je precies weet hoe. Maar dat heeft toch zijn beperkingen. Zo is een goede warming-up thuis toch moeilijk. En samen met anderen gezellig bezig zijn is meer stimulerend.

Heeft een pre-ski training ook invloed op je ski-prestaties als je eenmaal op de piste staat? Met andere woorden: heb je een voorsprong op andere skiërs als je pre-ski trainingen hebt gedaan? Daar kan ik volmondig "ja" op zeggen, getuige de vele positieve reacties die ik door de jaren heen gekregen heb van vele cursisten. Ook met eigen ogen kan ik vaak aanschouwen, doordat mensen met mij meegaan naar de sneeuw, hoe zij in techniek erop vooruitgaan. Met name door de imitatie-oefeningen en de mogelijkheid in alle rust technische uitleg van de bewegingen te krijgen, is er een duidelijke voorsprong op anderen.

Voor wat voor wintersporters is een pre-ski training aan te raden? Vooral beginners? Of ook ervaren skiërs? Voor beiden is pre-ski training aan te raden. Alleen voor echte beginners zijn de imitatie oefeningen soms moeilijker te begrijpen. Maar tijdens de wintersport komt dan de herkenning, waardoor de techniek veel sneller wordt opgepikt. Skileraren verbazen zich regelmatig over hoe snel deze beginners dan vorderen in vergelijking met anderen.

Met dank aan Marc Peters van Fit for Snow. Voor meer informatie: http://www.fitforsnow.nl/

adversus
In samenwerking met www.trendystyle.net

Op Trendystyle.net

Verliefd? Is het liefde of is het een... illusie? Ontdek het op Trendystyle.nl

Afvallen en een slankere buikomvang
Wil je weer in vorm komen...
Kapsels man 2010
Modellen
Modetrends, fashion

Mannenmode winter 2010 2011 Een uitgebreide reportage van de...
Cover model v/d maand
Adverzusjes (modellen)
Kapsels

Afvallen met fitness
Over afvallen door middel van fitness hoor je van alles en...
Auto's en motoren
Kapsels man (foto's)
Auto' s en motoren
Modellen foto's
Raquel Dos Santos
Raquel... trouwe Adversus-bezoekers zullen zich Raquel...
Relatie, dating en liefde
Fitness en buikspieren
Afslanken
voeg adversus.nl toe aan je bookmarks. klik hier!
op trendystyle.nl 
De kapsels en haartrends de vrouw voor 2010 De nieuwste haartrends voor lente/zomer 2010. Eindelijk weer korte...
  Auteursrechtinformatie. Op onze artikelen rust copyright. Klik hier voor meer informatie  
lifestyle en trends         adversus.nl
relatie problemen beauty man lichaamsverzorging computers model worden man adverteren op adversus
afslanken haarverzorging zon en zee kleding advies modellen contact
auto's huid en makeup bioscoop how to... adverzusjes privacy
rij impressies kapsels boeken seks en erotiek recepten - koken adversus.nl banners
mode man electronics camera's en video verleiden lifestyle links
topmodellen mode trends backstage modellen horoscoop 2010 reizen adversus.nl newsletter
hotspots restaurants fitness body building gadgets maandhoroscoop mobiele telefoons
glamour modellen quizzen wintersport special welzijn modeshows  
partner sites
adverteren - links - sitemap - www.adversus.com - www.adversus.it - www.margherita.net - www.trendystyle.net - adversus.nl is een product van ciccicyber.com - copyright © 2002 - 2010